Hobi Egzoz sac parçalar, hava emiş boruları, boru şasi ve drawbar üretmektedir. Kalitesini tüm dünyaya kanıtlamış, nitelikli insan kaynağı ile teknoljik bir üretim hattı kurmuştur. Üretimin her aşamasında standart olarak kalite kontrolü yapılmaktadır. Prototip ürünler AR-GE birimi tarafından son teknoloji ve yazılımlar kullanarak hazırlanır. Tasarımlarda yüksek kalitede güvenilir ve çevre dostu olma önceliklidir.

Yasalar çevre kirliliğini önlemek için Egzoz gazlarındaki parçacık oranının yüzde 97 azaltılabilir olması gerekliliğini şart koşmuştur. Standart egzoz sistemleri ile bu düzeyi elde etmek mümkün değildir. Hobi Egzoz Euro 4 ve Euro 5 motorlar için ürün yelpazesini güçlendirme ve yüksek performanslı Hobi DPF (Dizel Partikül Filtresi) sistemlerini ürün gamına eklemek için Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yüksek teknoloji kullanarak 50’den fazla farklı susturucu üretiminde, Ø 89 mm – Ø750 mm arasında değişen gövde kelepçelerini geliştirerek, en az kaynak gereksinimi ile yüksek performanslı susturucular üretmeyi amaçlamaktadır.